Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UEFA, Beşiktaş Kararını Verdi
#1
UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi, Beşiktaş ile ilgili kararını verdi.

Beşiktaş'ın UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi tarafından mali konularla ilgili yaptığı görüşme sona erdi. UEFA, şu anda Beşiktaş'a herhangi bir ceza vermedi, ancak Siyah-beyazlı kulüp 5 yıl içinde UEFA kriterlerine aykırı hareket ederse 2 yıl Avrupa kupalarına alınmayacak.

BEŞİKTAŞ'IN AVRUPA'YA GİTMESİ RİSKE GİRDİ

UEFA'ya savunma veren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, çıkışta açıklamalarda bulundu.

Orman, "Çok ağır bir suçlamayla karşı karşıyaydık. Bu yüzden çok çekişmeli ve zorlu bir toplantı oldu. UEFA'nın bize göstermiş olduğu centilmenliği hiçbir zaman unutmayacağız. Olumsuzluklar üzerine birşey ifşa edilmez. Biz doğrusunu yapacağız. Avukat Emin Özkurt, Beşiktaş'ı çok iyi savundu. Beşiktaş, artık bu gibi şeylerle anılmayacak. UEFA Disiplin Kurulu tarafından cezalandırılmayacak. Avrupa kupalarındaki mücadelesine devam edecek" dedi.

Avukat Emin Özkurt ise "UEFA, şu anda Beşiktaş'a herhangi bir ceza vermedi. Ancak Siyah-beyazlı kulüp 5 yıl içinde UEFA kriterlerine aykırı hareket ederse, 2 yıl Avrupa kupalarından men edilme cezası alacak" dedi.

UEFA tarafından 30 Haziran 2011 ve 30 Eylül 2011 dönemlerine ilişkin olarak gerçekleştirilen denetimde Beşiktaş, UEFA Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Kuralları'nın 65. maddesindeki, "futbol kulüplerine vadesi geçmiş borçların olmaması" ve 66. maddesindeki "çalışanlara ve/veya vergi dairelerine vadesi geçmiş borçlarının olmamasına" ilişkin hükümlerle ilgili olarak, mevzuat ihlali gerçekleştirmiş olma ihtimali nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

ORMAN: ENDİŞEM YOK

UEFA'nın merkezine girişte Türk basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fikret Orman, "Çok tecrübeli olduğumuzu söyleyemem. İkinci kez UEFA'ya geliyorum, ama ilk defa böyle bir disiplin soruşturmasına, hem kulübüm adına hem şahsım adına muhatap oluyoruz. Tecrübeli arkadaşlarımız var yanımızda" dedi.

Orman, "Biz derdimizi ve haklı olduğumuz konuları anlatmaya, kulübümüzü en iyi şekilde savunmaya çalışacağız. Tabii ki karar disiplin komitesinin. İyi hazırlandık, iyi durumdayız, Beşiktaş Kulübü'nü iyi ifade edeceğimize inanıyorum. Ben ve arkadaşlarım bu iş için buradayız. Hiçbir endişem yok" diye konuştu.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
L
Ara
Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi