Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muhteşem Yüzyıl Diğer
Muhteşem Yüzyıl ile ilgili diğer konuları buradan paylaşabilirsiniz .
Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
L
Ara
Hatice Sultan'ın İç Dünyası

Bir fenomen haline gelen “Muhteşem Yüzyıl”ın Hatice Sultan’ı Selma Ergeç, InStyle dergisi için modellik yaptı. Nefes kesen kombinlerle poz veren başarılı oyuncu, çekim sonrası diziye ve modaya dair soruları da yanıtladı.

Her hafta izlenme rekorları kıran “Muhteşem Yüzyıl”da sarayın naif sultanı olarak izliyoruz onu... Dramı milyonları hüzünlendiriyor, herkes Pargalı ıbrahim’le akıbetini merak ediyor. Selma Ergeç’le bir araya gelince de sohbet ister istemez diziden ve set ortamından açılıyor.

Ergeç, ekibinde olmaktan mutluluk duyduğu “Muhteşem Yüzyıl”a dair şöyle konuşuyor: “ıçinde duygu barındıran bir iş yapıyoruz ve dolayısıyla rutine bağlamak gibi bir şansımız yok. ‘Muhteşem Yüzyıl’ı diğer dizilerden ayıran en önemli özelliği, her bölümün kendi içinde bir heyecanının olması. Her bölümde bir önceki bölümün üstüne çıkma duygusu, tüm ekibin performansını ilk günkü gibi yüksek tutuyor.”

Güzel oyuncu sürekliliği olan bir projede yer almaktan dolayı çok enerjik ve mutlu gözüküyor. O da bunu doğrularcasına şöyle diyor: “Devam eden bir işin en güzel yanı tabii ki çalışabiliyor olmak. Açıkçası ben çalışmadığım zamanlarda çok mutsuz oluyorum. Bir de çok sevdiğim ve ortaya çıkan işten memnun olduğum bir projede yer aldığım için ekstra mutluyum.”

BENİM SUSACAĞIM YERDE O DELİRİYOR

Söz dönüp dolaşıp oyunculukla ilgili kendini kanıtladığı Hatice Sultan karakterine gelince, Ergeç’in gözlerinin içi parlıyor: “Hatice Sultan karakteri çok değişti. Ona dair benim bile şaşırdığım bazı şeyler oldu ve daha lezzetli bir karakter haline gelmeye başladı. Hatice Sultan, benim kendi hayatımda yapmadığım, belki de asla yapamayacağım her şeyi yapıyor. Zaman zaman benim konuşacağım yerde o susuyor, zaman zaman da benim susacağım, sakin olacağım yerde o deliriyor. Tam zıttım olan bu karaktere hayat verirken, kendi içindeki neden sonuç ilişkisini anlamaya çabalıyorum. Sonrasında canlandırmak zaten oldukça keyifli.”

KARGO VE İSPANYOL PAÇADAN VAZGEÇMEM

Modayı yakından takip ediyor Ergeç... Ama her ne kadar “out” olsalar da kargo ve ıspanyol paça pantolonlardan vazgeçemiyor. Vazgeçilmez modacıları ise şunlar: “Uzun vadeli moda planlarım arasında mutlaka bir Chanel döpiyes edinmek var. Onun dışında Tom Ford’un 1996’da yaptığı kış koleksiyonunun her zaman hastasıyım. Yabancı modacılardan Vera Wang, Nina Ricci; Türkler’den de Ümit Ünal ile Hakaan’ın yıllar önceki tasarımlarını hâlâ giyiyorum. Bir de Gamze Saraçoğlu son dönemlerde rahat çalıştığım isimlerden.”

TARÇINLI TÜRK KAHVESİNİN MÜPTELASIYIM

Kahve markası Selamlique’ın yüzü olan Selma Ergeç, enteresan bir şekilde bu projeye “Muhteşem Yüzyıl”dan önce, markanın ortakları Caroline Koç ve Banu Yentur ile frekanslarının uyuşması üzerine dahil olmuş. Başlarda kahveyle pek arası olmayan güzel oyuncu sözlerini şöyle sürdürüyor: “Selamlique ile tanıştıktan sonra Türk kahvesi içmeye başladım ve özellikle de tarçınlısının müptelası oldum. şahane tekstil ürünlerini bulabildiğim bir diğer marka Haremlique ile de bu vasıtayla tanıştım. Markanın kendine özgü bir stili var, kalitesiyle de insanı ürüne temas etmeye teşvik ediyor. Bıraktığı huzur hissi, tüm evimde ürünlerini tercih etmem için belki de en önemli sebeplerden...”

L
Ara
Burak Özçivit’in “Muhteşem Yüzyıl”daki malkoçoğlu BAli Bey rolüyle hızla büyüdü. Hayran sayısı giderek artan oyuncunun dizideki büyük aşkı Armin’in ömrü ise kısa oldu. Müjde Uzman’ın canlandırdığı Armin, senaryo gereği sevdiği adamla evlendiği günün ertesi sabahı vebadan öldü. Ama diziden ayrılsa da yakışıklı rol arkadaşından ayrı kalamadı.
Malkoçoğlu'nu Takipte
“Muhteşem Yüzyıl” dizisinde yeni bir aşk mı filizleniyor?

Artık “Muhteşem Yüzyıl” ekibinde olmayan Müjde Uzman, buna rağmen Özçivit’i yakın markaja almış durumda. Geçtiğimiz hafta da onun konuk olduğu “Beyaz Show”un izleyicileri arasındaydı. Genç oyuncunun yakın takibi, akıllara yeni aşk ihtimalini getirdi.

L
Ara
Hürrem Yine Çok Kızacak!
Mahidevran, Valide Sultan ile alışveriş yaptı.

'Muhteşem Yüzyıl’ dizisinin ‘Valide Sultan’ı Nebahat Çehre’yle ‘Mahidevran’ı Nur Fettahoğlu, önceki gün Nişantaşı’nda karşılaştı. Birbirlerine sarılıp ayaküstü sohbet eden ikili, yılbaşı alışverişi yaptı.

L
Ara
Wink 
Hürrem Sultan Bereketi!

“Muhteşem Yüzyıl” dizisinin ardından moda olan Hürrem Sultan’ın pidesi, saçı, çay seti, aynası, parfümü, keki, pilavı, tacı, tatlısı, balesi, kolyesi, yüzüğü piyasaya çıktı.

“Muhteşem Yüzyıl”da Meryem Uzerli’nin canlandırdığı Hürrem Sultan’da adeta bereket fışkırıyor. Hürrem Sultan’ın her gün yeni bir ürünü çıkıyor. Hürrem yüzüğü ve kolyesiyle başlayan moda, Hürrem hamamı, Hürrem pidesi, Hürrem çay seti, Hürrem aynası, saçı, Hürrem keki, Hürrem pilavı, Hürrem tatlısı ve Hürrem Sultan Balesi’yle devam ediyor.

Hürrem parfümü: Hürrem’in parfümü doğal lavanta yağı ve çeşitli meyvelerin özleriyle yaratıldı. Hürrem’in kokusu meyve ağırlıklı olması nedeniyle kadınlar arasında büyük rağbet görüyor. 5 liradan pazarlarda satılıyor.

Hürrem hamamı: Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan adına Mimar Sinan’a 1556 yılında inşa ettirdiği tarihi Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Haseki Turizm tarafından Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden yap-işlet-devret modeliyle 15 yıllığına kiralandı. 20 milyon liraya restore edilen hamam, gelin, damat, sünnet ve loğusa paketleriyle, geleneksel Türk hamamı özel eğlence ve paylaşım anlayışını günümüze taşıyor... Hürrem hamamında yıkanmak 70 Euro’dan başlıyor.

Hürrem pidesi: Pideci adlı restoran zincirinin Hürrem Sultan’dan esinlenerek yaptığı Hürrem pidesinin içinde tavuk göğüs eti, mantar, domates, közlenmiş patlıcan ve kaşar var. Fiyatı 10 lira...

Hürrem aynası: Hürrem Sultan’ın kullandığı el aynası piyasaya çıktı. ‘Hürrem aynaları’ internette ve mağazalarda yok satıyor. Aynanın gümüşten olanı 100, diğerleri ise 10 liradan satılıyor.

Hürrem Sultan balesi: İlk defa 1977’de Oytun Turfanda’nın koreografisi ve Nevit Kodallı’nın bestesiyle Ankara Devlet Balesi tarafından sergilenen Hürrem Sultan Balesi, 35 yıl aradan sonra Deniz Olgay Yamanus ve Oktay Keresteci’nin sahnelemesi ile İstanbul seyircisinin karşısına çıktı. 17 Mart’ta prömiyeri yapılan gösteri 30 ve 31 Mart tarihlerinde Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde sahnelenecek.

Hürrem keki: En çok okunan yemek bloglarından zeyneple.blogspot.com’un blogger’ı Zeynep Çeşmeci, Hürrem Sultan’dan esinlenerek kek yaptı. Tarifini verdiği kek hanımlar tarafından çok tutuldu. Kekin bariz özelliği Hürrem Sultan’ın çok düşkün olduğu kuru meyveler ve çerezlerden yapılmış olması.

Hürrem pilavı: Hürrem Sultan’dan esinlenerek yaratılan Hürrem pilavı, Türk mutfağı sunan tüm restoranların mönüsüne girdi. Bulgurlu, soğanlı pilavın üzerine tavuk veya et konuluyor. Fiyatlar 15-30 lira arasında değişiyor.
Hürrem çay seti: Berf firmasının tasarladığı Hürrem çay seti bardak, tabak, kaşık, şekerlik ve tepsiden oluşuyor. 40 parçalık setin fiyatı 210 lira...

Hürrem tacı: Hürrem Sultan’ın dizide taktığı taç çok beğenildi ve kısa sürede yaygınlaştı. Tacın Swarovski taşlardan yapılanlarının fiyatları 30 liradan başlıyor 100 liraya kadar çıkıyor. Hürrem tatlısı: Kara Fırın Sultan Tatlıları altında Hürrem Sultan tatlısı yarattı. Firmanın yetkilileri tatlıyı “Hürrem Sultan kalemle çizilmiş gibi güzel olduğu için kaju fıstıklı, ince uzun tatlımız onun adını aldı” diye tarif ediyor. Hürrem kolyesi: Hürrem Sultan’ın dizide taktığı zümrüt yeşili zirkon taşlı kolyesi en çok rağbet gören ürünlerden. Altın olanının fiyatı 750 lira, gümüş olanı ise 50 liradan satılıyor.

Hürrem yüzüğü: Zümrüt yeşili zirkon taşından olan damla modeli yüzüğün altın olanının fiyatı 600 lira. Hürrem Sultan yüzüğünü her yaştan kadın tercih ediyor. Bu nedenle büyük boylarını orta yaşın üzerindeki hanımlar, küçük boylarını da genç bayanlar alıyor. Hürrem saçı: Hürrem Sultan’ın soğan kabuğu kırmızısı saçları da kadınlar arasında moda oldu. Hürrem saç modeli kuaförlerde çok istek alıyor. Fiyatları kuaförden kuaföre 50400 lira arasında değişiyor.

L
Ara
Ehehe hiç şaşırmadım Big Grin
Teşekkürler.
tumblr_mkfdo04TZk1ri83dbo1_250.gif
Ara
Önemsiz Big Grin
L
Ara
Meryem Uzerli: "Valide Sultan'da Kişilik Bozukluğu Vardı"

Hürriyet Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu, “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin Hürrem Sultan’ı Meryem Uzerli’yle sohbetini köşesine taşıdı.

Meryem Uzerli’ye Türkçe’sini sordum, bakın ne dedi...

Meryem Uzerli’yi seviyorum ben, sıcak sempatik ve cana yakın...
Eğlenceli... Şaka kaldırıyor...
O yüzden ne zaman görsem, onun gibi kırık Türkçe konuşmaya başlıyorum, inadına...
Geçen gün de bir araya geldik, sohbet ettik bolca. Ben yine Türkçe’sine takılıp durdum tabii...
“Senin dışında herkes bana Türkçen çok gelişti diyor” deyince ben de sordum...
- Ne kadar oldu Türkiye’ye geleli?
- 16 ay oldu.
- 16 ayda bu kadar mı öğrenilir Türkçe?
- Daha ne olsun... Sen beni ilk geldiğimde görseydin, neredeyse hiç bilmiyordum Türkçe. Sağı-solu bile bilmiyordum...
- Şimdi biliyor musun ki? Göster sol elini...
- Hahah bak bu sol, bu da sağ (doğruyu gösteriyor).
- Konuşulan her şeyi anlıyor musun artık?
- Kalabalık ortamlarda daha zorlanıyorum, etraftan çok ses geliyor, kafam karışıyor. Ama biriyle baş başayken çok daha iyi Türkçe konuşuyorum. Daha iyi konsantrasyon...
- 16 aydan önce en son ne zaman gelmiştin Türkiye’ye?
- 4 yıl önce. Çocukken çok tatil yapmaya geliyorduk. Ama ben genç kız olunca aileyle tatil yapmanın sıkıcı olduğunu anlayıp başka yerlere gitmeye başladım. Diziden önce de en son 4 yıl önce gelmiştim. O yüzden benim Türkçe tam senlik!
- 6 Haziran’da bitiyor dizi, tatil planın hazır mı?
- Güneşin altına öyle yatıp yanacağım... Ama nerede yanacağımı söylemem fotoğrafçı gönderirsin.
- Yok beee.. Güney’e mi?
- Valla hiçbir planım yok. Önce bir güneşin altına atacağım kendimi, sonra planımı yapacağım, nereye gideceğime bakacağım. Ne diyorsunuz siz; rüzgar nereden eserse...

Vallahi ben bir şey yapmadım Valide’de ‘borderline’ vardı...

- Valide Sultan’ı da öldürdün, ohh rahata ermişsindir artık...
- Bak sen de beni Hürrem sanmaya başladın, ben Meryem, Meryem... Hatırladın...
- Hatırlamam mı, Hürrem de senin gibi sempatik olsa Valide ölmezdi zaten...
- Vallahi ben bir şey yapmadım, Valide’de ‘borderline’ vardı...
- Kişilik bozukluğu...
- He, psikolojide her şeyi uçlarda yaşama rahatsızlığı gibi bir şey. Bazen depresif, bazen çok yüksek... Bazen öfkeli, heyecanlı... Valide de öyleydi.
- Okudun mu psikoloji?
- Evet, Almanya’da oyunculuk eğitiminin içinde vardı. Ama ben ‘borderline’ değilim bak...

L
Ara

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping