Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çağatay Ulusoy Röportajı
(12-12-2011, 02:22 PM)Dqn Desinq. Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
''Esmerleri Çekici Buluyorum''

Sinema salonları önünde uzun kuyruklar oluşturan 'Anadolu Kartalları' filminin Üsteğmen Ahmet Onur'u, 'Adını Feriha Koydum' dizisinin Emir'i ve genç kızların yeni idolü Çağatay Ulusoy, Hafta Sonu Dergisi ile konuştu.

Filmini, dizisini, özel hayatını anlattı...

Genelde her erkek çocuğu “Büyüyünce ne olacaksın?” sorusuna “Pilot” diyor. Sen de bu cevabı mı verirdin?

(Gülüyor) Erkek çocuklarına küçükken alınan hediyeler ya araba ya uçak ya tabanca olur. Benim de öyleydi. Ve elbette ben de pilot olacağımı söylerdim.

‘Anadolu Kartalları’ filminde Üsteğmen Ahmet Onur karakterine bürünürken kimden yardım aldın?

Çekimlerden önce bizi askeri eğitimden geçirdiler. Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı pilotlardan ders aldık. Askeri üslerde kaldığımız için pilotların davranışlarını inceleme fırsatı da buldum.

Ahmet Onur’la ortak yanlarınız var mı?

Senaryoyu okuduğumda ve Ahmet Onur karakteriyle tanışınca şaşırtıcı bir şekilde bana benzediğini farkettim. O da benim gibi gözükara. Ve ben de onun gibi ne istediğimi biliyorum, hayallerimin peşinden koşuyorum. Ahmet Onur ailesine bağlı ve çalışkan biri. Ben de bu özellikleri taşıyorum.

Gerçekten uçak kullanmadın ama kullanırmış gibi yaparken bile heyecanlandın mı?

Evet. Uçak kullanmayı çok isterdim. Bir gün deneme uçuşuna gidecektim ama biraz rahatsızdım ve uçamadım. Uçağı kullanırmış gibi yaparken de o uçağın içine girince de inanılmaz heyecanlandım. Pilotlarımız işte bu uçaklarla uçuyor. Ben onların arasında olmanın mutluluğunu yaşadım.

Üslerde tanıştığın gerçek pilotlar sende nasıl bir izlenim bıraktı?

Hepsi öyle düzgün karakterli, öylesine doğru dürüstler ki hayran olmamak mümkün değil. Askeri pilot denilince, akla gelen o çakı gibi adamlar karşımızdaydı. O havalı pilotların sadece filmlerde olduğunu sanırdım. Üslerde tüm karizmaları ve yakışıklılıklarıyla karşıma çıktılar. Çok güzel dostluklar edindim.

Çağatay Ulusoy için her şey 2010 Best Model’de birinci olmasıyla mı başladı? Tacı taktığında aklından ve gönlünden neler geçmişti?

O an “İnşallah bu böyle kalmaz” dedim içimden. Ancak Best Model organizasyonu ve Erkan Özerman’ın ülkemize kazandırdığı yetenekler ortada olunca insan kendine daha çok güveniyor. Zaten seçilmemden birkaç saat sonra dizi teklifi almam da bunun kanıtıydı. Evet, dediğiniz gibi hedefe ulaşmak için doğru yerden başlamıştım.

Oyunculuk dersleri ne zaman başladı?

Best Model öncesi Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri almıştım. Fakat asıl eğitimim, diziye başladıktan sonra gerçekleşti. Hem oyuncu koçuyla çalıştım hem de Vahide Gördüm’ün oyunculuk okuluna devam ettim. Halen de oyuncu koçuyla çalışıyorum.

“İdol olduğum için hata yapmamalıyım”

Genç kızların yeni idolü olmak nasıl bir duygu? Sana ne gibi sorumluluklar yüklüyor?

Hata yapma lüksüm yok. Çünkü çok büyük bir kitle tarafından izleniyor ve örnek alınıyorum. Genç kızların idolü olma konusuna gelince: Beğenilmek güzel ama daha güzel ve özel olan, çok sevilmek. Çünkü ben kelimenin tam anlamıyla sevgi arsızı bir adamım. Her zaman hem çok sevilmek isterim hem de çok sevmek. Bu kadar çok sevilmek gerçekten inanılmaz mutluluk veren bir duygu. Çok şanslıyım, çok.

Şöhret olunca hayatında neler değişti, neler değişmedi?

Aslında her şey çok güzel gelişti. Ünlenmek, şöhret olmak elbette güzel.Hayatımda en fazla değişen şey, zaman fakiri oluşum. Hayranlarım çoğaldıkça zaman fakiri oldum. Haftanın altı günü set var, tatil günümde hem dinlenip hem kendime zaman ayırmaya çalıştığım için zorlanıyorum. Çünkü aynı anda, sonraki günlerin senaryosunu da okumam gerekiyor. Bu arada oyuncu koçuma gidiyorum.

Şöhretin hayatındaki hangi değişimleri hoşuna gitti, hangileri gitmedi?

İnsanlar tarafından sevilmek, alkışlanmak, takdir edilmek elbette hoşuma gidiyor. Ama kendime vakit ayıramıyorum

“Balık tutmak hayal oldu”

Şöhret olmadan önce yaptığın ama şöhret olduktan sonra yapamadığın neler var?

Eskiden balık tutmaya, kamp yapmaya giderdim. Diziden sonra bunları gerçekleştiremez oldum.

İstanbul Üniversitesi’nde peyzaj okurken de aklının bir köşesinde oyunculuk var mıydı?

Vardı. Okulda bazı arkadaşlarımın projeleri için, kısa metraj filmlerinde oynadım.

Beğendiğin, hayranlık duyduğun oyuncular oldu mu?

Olmaz mı? Hayranlık ötesi duygular beslediğim Vahide Gördüm’ün yeri bende başkadır. Onun oyunculuğunu konuşmak haddim değil. Mükemmel bir insan, mükemmel bir sanatçı. Rahatsızlığında bile işine gösterdiği saygı, özen, özveriye yakından tanık oldum. Benim gibi genç oyuncuların ondan öğreneceği o kadar çok şey var ki.

Vahide Gördüm’ün sağlığının bozulması, diziden ayrılması, sizleri nasıl etkiledi?

Onu bir süre göremeyeceğimiz, özleyeceğimiz için üzüldük. Ama bu geçici bir ayrılık, birkaç ay sonra aramızda olacak. Vahide Gördüm öylesine güçlü ki, bu süreci de kendine katmayı, oyunculuğuna katkı sağlamayı bilecektir. Hem de oyunculuk tecrübesi inanılmaz zengin olduğu halde.

“Psikopatı canlandırsam...”

Kendine iyi bakmak durumundasın. Uyguladığın özel formüller var mı?

Sette yüzüme makyaj yapılıyor, eve geldiğimde temizliyorum. Sürekli kullandığım bir toniğim var, sonrasında birkaç damla nemlendirici serum ve gece kremi sürüyorum. Göz kremi de kullanıyorum ama sırasını unuturum. Sürekli hatırlatılmasa üşenirim.

Gitar çalmayı ve kara kalem resim yapmayı seviyorsun. Gitarınla sahneye çıkmak ya da sergi açmak gibi fikirlerin var mı?

Bunlar hobilerim, profesyonelliğe geçer mi bilmiyorum!

Oynamayı çok istediğin bir rol var mı?

Her projede farklı karakterler canlandırmak istiyorum. Bunun oyunculuğuma katkısı olacağını düşünüyorum. Akıl hastasını, psikopatı, bağımlıyı, kaybedeni...

Yeni projeler var mı?

Dizi tüm vaktimi alıyor ama çeşitli reklam ve film teklifleri var. Zaman bulduğumda bunları değerlendirmek istiyorum.

“Kalbimi bir kız çaldı”

‘Adını Feriha Koydum’ dizisinin Emir’iyle benzer yanların var mı?

Bir önceki sezonda ekrana gelen Emir’le aynıyız. Duygusal, aşkının peşinden koşan, hırslı, sakin... Aslında Emir’le giyim tarzımız bile aynı. Şu aralar biraz agresif oldu Emir. Ama haklı. Başına gelenlere baksanıza. Benim başıma böyle olaylar gelmediği için yorum yapamam.

Emir’e kızdığın, onu dövmek istediğin anlar oldu mu hiç?

(Gülüyor) Yok, Emir’i dövmek gibi bir duygu hiç geçmedi içimden. Emir’i birçok konuda anlıyorum. O üzüntüsünü farklı şekillerde gösteriyor.

Emir’le Feriha’nın hali ne olacak?

(Gülüyor) Ah Feriha, aaaaaah!..

Hayranların, özellikle genç kızlar, kalbini merak ediyor. Var mı sahibi?

Öyleyse ben de öncelikle ve özellikle genç kızlara şunu belirteyim ki, onlarla olan ilişkimiz, iletişimimiz, karşılıklı sevgi ve saygımız çok başka. Çok uzun süreli ve güven verici bir ilişkimiz olacak. Kalbime gelince... Evet, bir süredir bende değil (gülüyor).

Yani Çağatay Ulusoy aşkla tanıştı...

Bu konu geçen yıl sorulsaydı, bana çok yabancı bir duygu olduğunu söylerdim. Şimdi ise tanışıklığımız oldukça samimi kendisiyle (gülüyor).

Sevgilini biraz anlatabilir misin?

Her şeyden önce doğal. Bu hem dış, hem de iç güzellik anlamında. Kendine neyin yakıştığını bilen ve özgüvenle yürüyen biri. Bu arada esmerleri çekici bulduğumu söyleyebilirim. Güçlü, ne istediğini ya da neyi hiç istemediğini bilen, biraz inatçı, dikbaşlı ve güzel.

Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.
L
Ara

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping